AnasayfaSeyahat Rehberi

Seyahat Rehberi

Dünyanın en güzel turistik yerleri

Kadınlar Tatilde En Çok Kimi Özler

Kadınlar tatilde en çok kimleri özler diye sorulduğunda, doğal olarak aklınıza gelen ilk cevaplar “Eş, anne-baba, çocuk veya arkadaş” olacaktır ama kadınlar yine bizleri ters köşeye yatıracak cevaplar vermiş. Avrupa’nın en çok kullanılan uçak bileti karşılaştırma motoru Skyscanner, köpek sahibi seyahatseverlere sevimli dostlarının tatillerini nasıl etkilediğini sordu. 1000’in üzerinde köpek sahibi seyahatsever ile yapılan anketin sonuçları oldukça ilginç. Anket sonuçlarına ... Devamını Oku »

Karadeniz Bölgesi’nde 5 Doğa Harikası

Her noktasında yeşilin hakim olduğu Karadeniz’de, göller, ormanlar, yaylalar, sahiller ve doğal yaşam. Karadeniz bölgesi turlarında görmeniz gereken popüler yerleri sizler için derledik. Ayder Yaylası, Rize Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinin 19 km güneydoğusunda 1350 m yükseklikte çam ormanlarıyla kaplı Ayder Yaylası’na, Fırtına Deresi’nin yatağını izleyerek ulaşabilirsiniz. Gelin Tülü Şelalesi, yayla evleri, bin bir çiçeğin tadını taşıyan kıymetli balı ve şifalı kaplıcasıyla ... Devamını Oku »

Hayatınızı Değiştirecek Seyahatler

Yoğun iş hayatının monotonluğundan kurtulup kendinizi yeniden keşfedeceğiniz seyahatlere çıkmaya hazır mısınız? Küçük detaylarla hayatınıza yeni bir anlam vereceğiniz önerilere gözatın. 1. Fit olun, maratona katılın: Bu yıl mutlaka fit hale gelmelisiniz. Fakat televizyonu kapayıp tabletinizi elinizden bırakmanız yetmez. Hedefinizi yüksek tutun! Kendinize meydan okuyun ve bir maratona katılın! Mart’ta Londra’da yapılacak maraton biraz erken olabilir, ancak Honolulu’da Aralık ayındaki ... Devamını Oku »

Yurt Dışına Çıkmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yurt dışında tatil yapmak için otel ve uçak rezervasyonlarınızı yaptırdınız ve seyahate çıkacağınız günü bekliyorsunuz. Son anda kötü bir sürpriz ile karşılaşmamak için vize başvurusunu önceden yapmanızda fayda var. Yaz sezonu geldi ve nihayet uzun süreli tatil planları uygulanmaya başladı. Keyifli bir tatil için hazırlıklar aylar öncesinden yapıldığından, hiç kuşkusuz ucuz uçak bileti ve konaklama konusunda en uygun alternatifler de ... Devamını Oku »

Sorunsuz Bir Tatil İçin Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Yoğun bir çalışma döneminden sonra hayalini kurduğunuz tatilin kabusa dönüşmemesi için tercih ettiğiniz acenta, kalacağınız otel ve seyahat edeceğiniz uçak firmasını yakından tanıyarak sorunsuz bir tatil yapabilirsiniz. “Tatile nereye gideceksin?” sorusunun cevabı bundan beş on yıl önce neredeyse herkes için aynıydı: “Memlekete!” Sadece belirli bir zümre tatile gider, bir yılın stresini atardı. Yurt dışı tatili ise çokları için bir hayaldi. ... Devamını Oku »

Hamile Kadınlar Tatile Çıkarken Nelere Dikkat Etmeli?

Günlük stresten uzak yeni ve daha temiz bir hava almak için deniz, dağ, göl gibi tatil beldelerine yapılacak olan tatiller anne adaylarına iyi gelir. “Hamilelik ve Tatil” konusunda akıllara takılan konuları Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Murat Taşdemir cevaplıyor. Anne adaylarının tatile çıkmasında herhangi bir sakınca var mı? Op. Dr. Murat Taşdemir: Doğumdan sonraki yorucu ve bir süre ... Devamını Oku »