AnasayfaEtiket Arşivi: Seyahat

Etiket Arşivi: Seyahat

Kadınlar Tatilde En Çok Kimi Özler

Kadınlar tatilde en çok kimleri özler diye sorulduğunda, doğal olarak aklınıza gelen ilk cevaplar “Eş, anne-baba, çocuk veya arkadaş” olacaktır ama kadınlar yine bizleri ters köşeye yatıracak cevaplar vermiş. Avrupa’nın en çok kullanılan uçak bileti karşılaştırma motoru Skyscanner, köpek sahibi seyahatseverlere sevimli dostlarının tatillerini nasıl etkilediğini sordu. 1000’in üzerinde köpek sahibi seyahatsever ile yapılan anketin sonuçları oldukça ilginç. Anket sonuçlarına ... Devamını Oku »

Hayatınızı Değiştirecek Seyahatler

Yoğun iş hayatının monotonluğundan kurtulup kendinizi yeniden keşfedeceğiniz seyahatlere çıkmaya hazır mısınız? Küçük detaylarla hayatınıza yeni bir anlam vereceğiniz önerilere gözatın. 1. Fit olun, maratona katılın: Bu yıl mutlaka fit hale gelmelisiniz. Fakat televizyonu kapayıp tabletinizi elinizden bırakmanız yetmez. Hedefinizi yüksek tutun! Kendinize meydan okuyun ve bir maratona katılın! Mart’ta Londra’da yapılacak maraton biraz erken olabilir, ancak Honolulu’da Aralık ayındaki ... Devamını Oku »

Yurt Dışına Çıkmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yurt dışında tatil yapmak için otel ve uçak rezervasyonlarınızı yaptırdınız ve seyahate çıkacağınız günü bekliyorsunuz. Son anda kötü bir sürpriz ile karşılaşmamak için vize başvurusunu önceden yapmanızda fayda var. Yaz sezonu geldi ve nihayet uzun süreli tatil planları uygulanmaya başladı. Keyifli bir tatil için hazırlıklar aylar öncesinden yapıldığından, hiç kuşkusuz ucuz uçak bileti ve konaklama konusunda en uygun alternatifler de ... Devamını Oku »

Sorunsuz Bir Tatil İçin Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Yoğun bir çalışma döneminden sonra hayalini kurduğunuz tatilin kabusa dönüşmemesi için tercih ettiğiniz acenta, kalacağınız otel ve seyahat edeceğiniz uçak firmasını yakından tanıyarak sorunsuz bir tatil yapabilirsiniz. “Tatile nereye gideceksin?” sorusunun cevabı bundan beş on yıl önce neredeyse herkes için aynıydı: “Memlekete!” Sadece belirli bir zümre tatile gider, bir yılın stresini atardı. Yurt dışı tatili ise çokları için bir hayaldi. ... Devamını Oku »

Seyahat Bavulunda Bulunması Gerekenler

Kusursuz bir tatil planı yaptınız ve hiçbir sorun ile karşılaşmak istemiyorsunuz. Tatil yapacağınız tarihi belirlediniz ve size en uygun otelde rezervasyon yaptınız. Tatilde ihtiyacınız olan eşyaları hazırlamaya koyuldunuz. Aşağıda bavul hazırlamanın da bazı püf noktalarını bulacaksınız. Seyahat Bavulu Hazırlamanın Püf Noktaları Öncelikle valizin içindeki en dayanıklı eşyalar muhtemel ayakkabılarınız olacağı için onları en alta yerleştirebilirsiniz. Ayakkabıların içini ise çorap, çamaşır ... Devamını Oku »