AnasayfaSeyahat RehberiGüvenli Seyahat Etmenin 8 Yolu
Güvenli Seyahat Etmenin 8 Yolu

Güvenli Seyahat Etmenin 8 Yolu

Tatilinizi güvenli, kolay, verimli ve eğlenceli yaparken aynı zamanda gözünüzün arkada kalmaması için yapmanız gerekenler. İşte size bir sonraki seyahatinizi kusursuz yapacak 8 ipucu.

1- Akıllı Telefonunuzu ve Laptopunuzu Tatile Hazırlıklı Hale Getirin
Yeni bir yere hazırlıklı olarak gitmek seyahatinizi çok daha kolay hale getirir. Laptop ve akıllı telefonunuzu, mobilken bile adres, rota ve mekan gibi hayati bilgileri edinmek için kullanıp zamandan tasarruf edebilirsiniz. Teknolojiyi bir amaç değil de araç olarak kullanırsanız, tatilinizden daha fazla keyif alırsınız.

2- Eviniz İçin Güvenlik Önlemleri Alın
Siz tatildeyken eviniz ister müstakil ister apartman dairesi olsun, korumasızdır. Birkaç küçük önlem alarak evinizi koruma altına almak zor değil aslında. Güvenlik kameraları kurup bilgisayarınızdan evinizi belirli aralıklarla kontrol edebilirsiniz. Harekete duyarlı ışıklar koyabilir ya da evde olduğunuz imajını yaratmak için radyoyu açık bırakabilirsiniz.

3- Seyahat Sırasında Aldıklarınızı Evinize Göndermelerini İsteyin
Herkes gittiği yerlerden yeni şeylerle dönüyor. Bunları getirirken hem bavulları şişiyor hem de vergilerini ödemek zorunda kalıyorlar. Siz bunun yerine ev adresinize göndermelerini talep edin. Hem paradan tasarruf etmiş hem de bavul sıkışıklığı stresi çekmemiş olursunuz.

4- Bavulunuzu Düzenli Bir Şekilde Hazırlayın
İyi hazırlanmış bir bavul keyifli bir yolculuğu da beraberinde getirir. Eğer eşyalarınız az yer alıyorsa daha ufak bir çanta alabilir ve bagajınızı kaydettirmekle uğraşmazsınız. Bir uçuş görevlisi gibi bavul hazırlamayı öğrenebilirsiniz mesela bunun için. Hep uçtukları için en pratik yöntemi kullanırlar bavul hazırlamada. Kıyafetleri rulo haline getirip kırışmayı önleyebilirsiniz ya da düzgün bir sırayla koyabilirsiniz eşyalarınızı.

5- Ucuz Bir Konaklama Mekanı Ayarlayın
Ucuz bir tatili yüksek fiyatlar sunan oteller yerine bir apartman dairesinde kalarak elde edebilirsiniz. Airbnb gibi ev kiralama servisleri bunun için idealdir. İlk tatilinizde kullanmanız işinize gelecektir. Sizi bir çok masraftan kurtaracağına emin olabilirsiniz. Mutfağı olacağı için mesela, dışarda yemek zorunda kalmayıp masraflarından da kurtulabilirsiniz. Kiralayacağınız kişiye tabi merak ettiğiniz herşeyi sorun ki son dakika sıkıntıları yaşamayın.

6- Mil Puanlı Kartları Kullanın
Mil kazandıran kredi kartları oldukça yaygınlaştı. Size düşen ise araştırmanızı iyi yapıp en çok kazandıranı seçip ucuza hatta bedavaya uçmaktır. Havayolu şirketlerinin kartlarını alırsanız ekstra mil kazanabilir bedava biletinize daha çabuk ulaşabilirsiniz.

7- En Ucuz Ulaşım Yollarını Karşılaştırma Yaparak Bulun
En ucuz seyahat yöntemiyle ilgili sürekli varsayımlar yaparız ama gerçekler bu varsayımlar gibi değildir. Nasıl seyahat edeceğinize karar verirken bütün seçeneklerinizi kontrol ettiğinizden emin olun. Arabayla gitmek bazen ucuz olabilir ama kaybedeceğiniz zamana değer mi? Çeşitli uygulamaları kullanarak, en iyi seçimi yapabilirsiniz.

8- Turist İndirim Kartı Talep Edin
Heryerde olmamasına rağmen, yine de mağaza yetkilisinden istenmesi oldukça akıllıca olur. Böylece alışverişlerinizde az da olsa indirim kazanabilirsiniz. Pasaportunuzu göstererek alabilirsiniz bu indirim kartlarınız. Büyük alışveriş merkezlerinde hiç tereddüt etmeden sorabilirsiniz çünkü buralarda indirim kartları yaygın olarak kullanılır.

Tatilinizi güvenli, kolay, verimli ve eğlenceli yaparken aynı zamanda gözünüzün arkada kalmaması için yapmanız gerekenler. İşte size bir sonraki seyahatinizi kusursuz yapacak 8 ipucu. 1- Akıllı Telefonunuzu ve Laptopunuzu Tatile Hazırlıklı Hale Getirin Yeni bir yere hazırlıklı olarak gitmek seyahatinizi çok daha kolay hale getirir. Laptop ve akıllı telefonunuzu, mobilken bile adres, rota ve mekan gibi hayati bilgileri edinmek için kullanıp zamandan tasarruf edebilirsiniz. Teknolojiyi bir amaç değil de araç olarak kullanırsanız, tatilinizden daha fazla keyif alırsınız. 2- Eviniz İçin Güvenlik Önlemleri Alın Siz tatildeyken eviniz ister müstakil ister apartman dairesi olsun, korumasızdır. Birkaç küçük önlem alarak evinizi koruma altına…

Review Overview

0%

User Rating: 4.65 ( 1 votes)
0